Hakkımızda

Türkiye’de İzmir Gaziemir Serbest Bölgesi’nde bulunan ve 2000 yılında kurulan Oz Optik A.Ş. mevcut ve yeni nesil optik ağlar için fiber optik ürünlerin dünya çapında lider tedarikçisi olan OZ Optics Limited’in bir parçasıdır. Fiber optik pazarları için bileşen ve test ekipmanı tasarlama ve üretmenin yanı sıra, şirket, petrol ve gaz boru hatları, kuyular, rafineriler, köprüler, barajlar ve diğer büyük yapılar, güvenlik çitleri ve yangın algılama, uzaktan izleme sistemleri için ödüllü fiber optik sensör sistemleri sunmaktadır.

OZ Optics ürünlerini Ottawa (Kanada), İzmir (Türkiye) ve Jiaxing (Çin) olmak üzere üç lokasyonda üretmektedir. Yedi farklı ürün grubumuz, köklü ve kapsamlı satış temsilcileri ve distribütör ağımızın yanı sıra doğrudan müşteri katılımı yoluyla 60’tan fazla ülkede 10.000’den fazla müşteriye pazarlanmakta ve satılmaktadır. Fiber optik ürün serilerimiz şunları içerir: Orijinal Ekipman Paketleme Bileşenleri, Attenuators, Fiber Optik iletim sistemleri, PM Fiber Ürünler, Test Ekipmanı, Fiber Optik Sensörler, Yüksek Güçlü Bileşenler ve OCT Ürün Uygulamaları için Fiber Optik Bileşenler.

 OZ Optik, kuruluşundan bu yana kazandığı teknoloji ve uzmanlığı kullanarak telekomünikasyon, kablolu televizyon, medikal, askeri, güvenlik, endüstriyel, inşaat, havacılık, elektrik hizmetleri, petrokimya ve eğitim sektörlerinde geniş bir müşteri yelpazesini kendine çekmiştir. Ürünlerimiz tescilli teknolojiye, ticari sırlara ve patentlere dayanmaktadır. OZ Optics, polarizasyonu koruyan fiber optik bileşenleri, test ekipmanını ve görsel hata tespit cihazlarını pazara sunan ve aynı zamanda kablosuz teknolojiyi uzak fiber optik ölçüm sistemleri ve aletleri tasarımlarına entegre eden ilk şirkettir.

23 yıllık geçmişi boyunca, OZ Optics yenilikçilik ve başarılı çalışmalarından ötürü çok sayıda ödülle onurlandırılmıştır. Bu ödülle son alınan Dağıtılmış Gerinim ve Sıcaklık Sensörümüz için 2009 Frost & Sullivan En İyi Uygulamalar Ödülü örnek olarak gösterilebilir. Ek olarak OZ Optics, ISO 9001:2015 sertifikası ile üretim kalitesini belgelemektedir.

OZ Optik, polarizasyon sağlayan komponentler, fiber optik sensörler ve test ekipmanlarında liderliğini sürdürerek özel tasarım çalışmalarına da devam etmektedir.

OZ Optics sunum dosyası için tıklayınız.